Loading...

Couple Run

Couple Run / İstanbul

Bu yıl sevgililer gününü koşarak kutluyoruz!
“Couple Run” ile 12 Şubat’ta sevgi dolu bir koşu ve eğlence için İstanbul’da buluşuyoruz!
Caddebostan sahilinde düzenlenecek olan Couple Run’da katılımcılar partnerleri ile birlikte eş zamanlı start alarak farklı yönlere doğru 4’er km koştuktan sonra buluşma noktasına ulaşacak ve el ele finish ipini göğüsleyecekler.

 

Kurallar & Genel Bilgiler

Couple Run 2 kişilik takımlar halinde koşulur.
Her takım başlangıç noktasından birlikte hareket eder ve farklı yönlere doğru 4’er km’lik rota boyunca ilerler. Finish noktasına son 100 m kala yer alan buluşma noktasında bir araya gelen takım üyeleri finishe el ele girmek zorundadır.
Her bir takım üyesi toplamda 4km koşar.

Katılım için yaş sınırı 7’dir.
7 yaş ve üzerindeki herkes etkinliğe katılabilir.
Anne-Çocuk, Baba-Çocuk kategorilerinde de çocuklar ebeveynlerinden farklı yöne doğru toplamda 2 km gidiş, 2 km dönüş olmak üzere, sahil hattı boyunca işaretli rotada ilerleyecektir. Yarış rotası boyunca belli aralıklarla görevli ekipler bulundurulacaktır.
Anne-Çocuk ve Baba-Çocuk kategorilerinde, tüm parkur boyunca çocuklarla birlikte koşacak organizasyon görevlileri olacaktır. Parkur ayrım noktasından itibaren tüm çocuklar, ebeveynleri ile tekrar buluşana kadar görevlilerin gözetiminde koşacaklardır.

Yarışmaya katılabilmek için katılımcıların başvuru bölümünde yer alan formu doldurması, katılacağı kategoriyi belirterek katılım ücretini yatırmış olması gerekmektedir.

Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, Pazar günü 08:00-09:30 arası start noktasında kurulacak kayıt masasından dağıtılacaktır.

Kayıt yaptırmış olan sporcuların yarışa katılımları kendi sorumluluğundadır. Yarışa gelmeme durumunda ya da kayıt iptali talebinde katılım ücretleri iade edilmez.

Katılımcılara Sunulacak Hizmetler:
• Tüm katılımcılara sürpriz hediyeler ve dereceye giren katılımcılara kupa verilecektir.
• Yarış boyunca ambulans temini
• Göğüs numarası

Kayıt & Başvuru
Kayıt işlemleri online olarak yapılır. Başvuru sekmesinde istenen bilgileri eksiksiz girerek ön kaydınızı oluşturabilir ve ödeme işlemlerini gerçekleştirerek kesin kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kaydınız tamamlandıktan sonra otomatik bir e-posta ile kayıt onayınız size ulaşacaktır. Otomatik onay maili ulaşmaması durumunda lütfen spam klasörünüzü kontrol ediniz ve organizasyon yetkililerini info@uzunetap.com adresinden bilgilendiriniz. Kesin kaydı tamamlanmış olan katılımcılar “Kayıtlı Koşucular” listesinden isimlerini kontrol edebilirler.
Yarışmacılar, kitlerini Pazar günü yarış alanında kurulacak olan kit dağıtım alanından kimlik ibrazı ile alabilirler.

Mesuliyet ve Sigorta
Organizasyona katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizatör firma her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, kayıp eşyalar ya da başka araç / gereçler de dâhildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.
Bununla birlikte TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) özel yol yarışları talimatı gereğince yarışmaya katılan tüm sporcular yarış süresi boyunca Federasyon tarafından sigortalanır. Sigorta bedelleri organizatör firma tarafından karşılanır.

Diskalifikasyon Göğüs numarasının ve çipinin başka kişilere devredilmesi, diskalifiye nedenidir.
Yarış güzergâhından çıkılması veya güzergâhın değiştirilmesi yarışmacının diskalifiye edilmesine neden olur.

Kategoriler & Sınıflandırma

COUPLE RUN
Katılımcıların partnerleri (eş, sevgili, müstakbel sevgili-eş, neredeyse sevgili.. vb) ile birlikte start alacakları kategoridir. Bu kategoride gücünü sevgiden almamak diskalifiye sebebidir.

BİR DOST
Katılımcıların partnerleri (dost, askerlik arkadaşı, hemşehri, mesai arkadaşı.. vb) ile birlikte start alacakları kategoridir. Her aradığında yardımına koşan dost olmamak diskalifiye sebebidir.

ANNE- ÇOCUK
Katılımcıların partnerleri (SEVGİLİ ANNELERİ) ile birlikte start alacakları kategoridir. Anneye ‘’OF’’ demek diskalifiye sebebidir.

BABA- ÇOCUK
Katılımcıların partnerleri (SEVGİLİ BABALARI) ile birlikte start alacakları kategoridir. Babaya karşı gelmek diskalifiye sebebidir.

BİZ AYRILAMAYIZ!
Katılımcıların partnerleri ile birlikte beraber start alıp 4 km'lik parkuru beraber koştukları, birbirlerini hiç bırakmadıkları kategoridir. Bu kategoride partneri geride bırakmak, tüm parkuru beraber koşmamak diskalifiye sebebidir.

Derecelendirme (tasnif) her kategoriden en iyi zamanda bitiren ilk üç takım için yapılacaktır.

Yarış Programı

Pazar günü saat 08:00’da başlayacak olan organizasyon, kayıtlar ve kit tesliminin ardından saat 10:00’da start alır. Organizasyon 12:00’da gerçekleşecek ödül töreni ile sona erer.

12 Şubat 2017, Pazar
08.00 – 09.30 Yarış kitleri ve çip teslimi
08.00 – 12.00 Stant alanı aktiviteleri
10.00 Start
12.00 Ödül Töreni

Parkur

Koşu başlangıç ve bitiş noktası Caddebostan Sahil’de kurulacak olan etkinlik alanıdır.
Tüm kategorilerdeki katılımcılar, partnerleri ile birlikte aynı anda start alır.
Farklı yönlere doğru 2’şer km’lik rota boyunca ilerleyerek dönüş noktasından geri dönerler. Finish noktasına 100 m mesafede bulunan buluşma noktasında diğer takım üyesi ile buluşup finishe el ele girilir.
Toplamda her bir takım üyesi 4 km koşar.
Her kategoride parkuru en hızlı tamamlayan ilk 3 takım dereceye girmiş olur.

Katılım Ücretleri

Etkinliğe katılım ücreti iki kişilik takım için 80 TL’dir.

Yarışmaya katılabilmek için katılımcının, başvuru bölümünde yer alan formu doldurması ve katılım ücretini yatırmış olması gerekmektedir. Katılım formundaki tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, 12 Şubat Pazar günü kayıt masasından dağıtılacaktır.

Öneriler & İpuçları

Hava sıcaklığı ve mevsim itibari ile yanınızda yağmurluk ve yarış sonrası üzerinizi değiştirmek için yedek kıyafetlerin bulunduğu bir çanta getirmenizde yarar vardır.

Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, yarışa katılmamalıdırlar.
Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz.

Yarış esnasında oluşan bir sağlık sorunu için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.

Yeterli antrenman, kondisyon ve sağlık, başarılı bir koşu için şarttır. Bu konudaki mesuliyet katılımcıların kendilerine aittir.

Stand & Sponsorluk

Couple Run markaların ürün tanıtımlarını en etkili şekilde gerçekleştirebileceği, katılımcılar ve bölge insanıyla doğrudan iletişim kurabileceği birçok görünürlük alanı sunar.

2017’de ilk kez gerçekleşecek organizasyonda biribirinden keyifli sosyal aktiviteler ile sürekli canlı kalacak etkinlik alanında kurulacak standlarda ürün ve marka tanıtımlarınızı gerçekleştirebilir, sponsorluk işbirlikleri ile yerel ve ulusalararası basında etkili bir görünürlük sağlayabilirsiniz.

“Couple Run” etkinlik alanında stand kurulum, işbirliği ve sponsorluk görüşmeleri için bize ulaşın!

İletişim:

Özge Doğan
(P): +90 212 229 10 40
(GSM): +90 533 308 27 56

Özgür Çelikkaya
(P): +90 212 229 10 40
(GSM): +90 555 631 34 61
Email: info@uzunetap.com

tab9

CONTENTCONTENTCONTENTCONTENTCONTENTCONTENTCONTENTCONTENTCONTENTCONTENT

Medya Sponsorları

Kral World
Redbull

Destek Sponsorları

Argos İletişim
Argos İletişim
Argos İletişim
Garmin
Acıbadem Mobil
uzunetap